»Agencija obenem skrbi za redno obveščanje in zgodnje opozarjanje kopalcev na morebitno mikrobiološko onesnaženje vode. S tem se varuje zdravje kopalcev.«
»Če je neko območje v Sloveniji razglašeno za kopalno vodo, to pomeni predvsem, da Agencija RS za okolje (Arso) redno preverja mikrobiološko oz. kakovostno ustreznost kopalne vode ter da se tam kopa večje število ljudi. Status še ne pomeni, da je to uradno kopališče.«
»Kanal C0 bo predstavljal trajno tveganje za mikrobiološko in kemijsko onesnaženost vode v Ljubljani.«
»Kakovost vode bomo spremljali do konca kopalne sezone, tako da varnost kopalcev ne bo ogrožena.«
»Tega poročila smo veseli vsi, ki smo rezervirali zaslužene poletne počitnice v čudovitih kopališčih po Evropi. Lahko smo prepričani, da je kakovost večine kopalnih voda odlična, pa naj gre za plažo v Grčiji, jezero na Madžarskem ali reko v Franciji.«
»Kopalci naj se v primeru, da opazijo ognjenega črva, tega ne dotikajo in naj bodo pri vstopu v vodo previdnejši.«
»Takoj lahko namestimo kole, na katerih bo označen nivo vode. Kopalcem tako povemo, da ko voda preseže določen nivo, to pomeni, da so zapornice odprte in kopanje postane nevarno.«
»Prekuhavanje pitne vode v primeru mikrobiološke onesnaženosti je praviloma kratkoročen, a nujen ukrep, s katerim izboljšamo mikrobiološko kakovost vode, saj uničimo ali inaktiviramo mikroorganizme v pitni vodi, ki so povzročitelji nalezljivih bolezni, ki se prenašajo z vodo. Prekuhavanje pa kljub temu ne odstrani kemijskih nevarnosti.«
»Kopalni ležalnik in stolček nista varnostna pripomočka in ne moreta nadomestiti nadzora odrasle osebe.«
»To koristi okolju, našemu zdravju in evropskemu turizmu, ki okreva po pandemiji. Zavezujemo se k ohranjanju teh standardov in celo nadaljnjemu izboljšanju kakovosti naših voda na poti do izpolnitve cilja ničelnega onesnaževanja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju